(089) 534 00 50 hospicjum@hospicjum.artneo.pl

Projekt - "Żałoba trudny czas - pomoc osobom..."

W dniach 18.06.-19.06. odbył się wyjazd integracyjno- terapeutyczny dla rodzin w żałobie w ramach projektu „Żałoba trudny czas – Pomoc osobom osieroconym wsparciem zdrowia psychicznego”. Projekt realizowany jest w okresie od 1.03.2016r. do 31.08.2016r. Zadanie współfinansowane przez Urząd Marszałkowski. W takiej formie wsparcia wzięło udział 15 osób wyłonionych z pośród osieroconych . działanie było skoncentrowane na potrzebach tej grupy i uwzględniało jej potrzeby emocjonalne. Podczas dwudniowego pobytu w Sanktuarium w Licheniu i Świnicach Warckich uczestnicy mieli możliwość skorzystania z pomocy psychologa . Program był tak ułożony, aby dostosować formę wsparcia do indywidualnych potrzeb. W trakcie pobytu odbyło się spotkanie grupowe z psychologiem jak również wiele rozmów indywidualnych. Wyjazd grupy obfitował również w kontakt z naturą i zwiedzanie atrakcyjnych obiektów zabytkowych i sakralnych.

foto1 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8